Sosyal Medya

2017 Yılında Sosyal Medya Yatırımlarında Ciddi Artış Yaşanıyor

Dünyanın en büyük toplulukları olarak kabul edilen, sosyal medya ağları yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi.

Dünya çapında birçok kullanıcının aktif şekilde kullandığı sosyal medya, özellikle 2017 yılının göz bebeği haline geldi. Yatırım ve reklamcılık faaliyetleri konusunda Facebook, Instagram ve YouTube pazardan en büyük pay alan şirketler arasında gösteriliyor. Sinema, dizi, oyun, teknoloji, moda ve kozmetik gibi ürünlerin büyük tanıtım kaynağı olarak gösterilen sosyal medya kanalları için devirde değişmiş durumda.

Birçok yıldız ve star yerine artık sosyal medya fenomenlerinin daha sık reklamcılık sektöründe faaliyette olması çağın değiştini kanıtlar nitelikte. Geçtiğimiz yıllara nazaran sosyal medyada reklamcılık faaliyetlerinde %200 arttığı belirtilirken, pazarın en büyük payı Facebook LTD’ye ait.

Aynı zamanda son yıllarda en büyük yatırımlarında sosyal medya ağları oluşturma amaçlı olduğu belirtilenler içerisinde. Genç girişimlerin birçoğu yeni bir sosyal ağ oluşturma üzerine çalışıyorlar. Kısa zamanda biteceği iddia edilen sosyal ağ ve sosyal medya aslında büyüyerek çığır açan bir sektör haline gelmeye devam ediyor. Dünyanın birçok yerinde verilen dijital reklamcılık üzerine seminer ve kurslar sayesinde, ilerleyen zamanlarda kişisel websitelerin hiç bir öneminin kalmayacağını gösteriyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top