Bilgisayar

Adata’dan 3D Nan Flash SSD

Çinli bellek ve depolama sistemi üreticisi ADATA yeni nesil SSD’lerini duyurdu. Yeni teknoloji ile donatılmış yeni SSD’ler yüksek performans sunuyor. Yeni model SSD’lerinde 3D Nan Flash sürücülerini kullanana ADATA  bu sürücüler ile 560 MB okuma ve 520 MB yazma hızlarına ulaşıyor.

Maxiotek Bellek kontrolcüsü ile yüksek hızlara ulaşan yeni SU700 120 GB, 240 GB ,480 GB ve 960 GB gibi kapasite seçenekleri de bulunuyor. ADATA Su700 modelinde ayrıca Agile hata doğrulama, WriteBoost SLC caching ve sanal parite kurtarma gibi teknolojilere yer vermiş.

ADATA yeni model SSD’lerinin çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili her hangi bir açıklama yapmadı. Yeni SSD modelleri ile iddialı bir şekilde açıklama yapan ADATA SSD’lerini günümüz kullanımına en uygun şekilde tasarladıklarını da belirtti.

Konu SSD olunca fiyatı Kapasiteleri belirliyor. Günümüz koşullarında 120 GB SSD yetmeyecektir tabi birden fazla oyun oynamıyorsanız. sadece bilgisayarınızı hızlandırmak için tabi ki de 120 GB modeli alınabilir fakat sık oyun oynayan biriyseniz 120 GB yetmeyecektir minimum 240 GB işinizi görecektir 30 GB nereden baksanız bir Windows boyutu oyunlarda artık öyle 5 10 GB değil yeni çıkan bütün oyunlar 45 50 gb boyutunda çıkıyor. Ayrıca bunlara gelen güncellemeler de küçük olmuyor kendi boyutlarının yarı kadar güncelleme geliyor ya SSD’nizdeki bazı verileri sileceksiniz ya da daha büyük kapasiteli bir SSD kullanacaksınız.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top