Teknoloji

Dropbox 600 Milyon Dolarlık Kredi Limiti Sağladı

Bloomberg’in haberine göre Dropbox 600 milyon dolarlık kredi limiti elde etti. Bu yıl içerisinde halka arz edilmesi düşünülen Dropbox’ın ciddi derecede nakit paraya ihtiyacı var. Şirket son fon turlarını atmaya başlamışken, Bloomberg yatırım yapılabilecek bir şirket olarak Dropbox’ı gösteriyor.

600 milyon dolarlık kredi limiti sağlayan Dropbox, bu parayı 1 milyar dolara çıkarmaya uğraşıyor. 1 milyar dolarlık bütçeyle halka açılması durumunda şirketin ciddi bir yatırım sahibi olup hisse satışlarından ciddi gelir elde etmesi bekleniyor. Amazon sayesinde ciddi bir büyüme yaşayan Dropbox’ın, Google karşısında ciddi bir duruş sergilediği belirtiliyor. Google Drive karşısında beş yılda 2 milyar dolarlık masraflarının olduğu ve buna rağmen ayakta durması şirketi güvenilir kılıyor.

Bağımsız kuruluşlar içerisinde en dayanıklı şirket olduğu belirtilen Dropbox’ın, yatırımcılar karşısındaki en büyük şansı yine Google’a karşı duruşu olarak belirtiliyor. Elbette şirket finansal yönden ciddi bir yüke binmesiyle beraber, yatırım yapılabilir güvenilir firmalar arasında yer alıyor.

Birçok ülkenin merkez bankasından şu anda kredi çekebilen Dropbox, bu yıl içerisinde halka arz edilirse şirketin değerine değer katacağı ve bu sayede belki de kendini bulut teknolojileri içerisinde bir dev olarak göreceği belirtiliyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top