Sosyal Medya

Facebook, Snapchat’i Bitirme Aşamasına Geldi

Teknoloji dünyasında saldırganlıkla suçlanan Facebook, Snapchat’i gerçek manada bitirme aşamasına geldi.

Daha önce Snapchat’i satınalmak isteyen ancak firmanın reddiyle karşılaşan Facebook, önce Instagram ardından Facebook ve Whatsapp’a Snapchat özelliklerini getirerek Snapchat’i neredeyse bitme aşamasına getirdi. Geçtiğimiz günlerde kaldırılan ve ardından tekrar test ekranlarına getirilen Facebook Messenger Durumları eklentisiyle beraber, Mark Zuckerberg’in gerçekten Snapchat’i kafaya ne kadar taktığını gösteriyor.

Snapchat gibi animasyon, fotoğraf efektleri bulunduran eklentinin geliş sebebini Snapchat’e duyulan düşmanlıkla bağdaştıran bazı medya portalları bile oldu. Hikayeler özelliğinin popülerleşmesinin ardından, sektörde tek olmak istediğini gösteren Facebook’un ilerleyen zamanlarda başka ne yapacağı merakla bekleniyor. Facebook Messenger’a gelen özellikle fotoğraf düzenleme, direk yazışma, hikaye ekleme, filtre ekleme gibi opsiyonlar bulunuyor.

Instagram ve Facebook gibi iki güçlü sosyal medya aracını elinde bulunduran Mark Zuckerberg’in, daha önce Twitter’ı alamadığı için hastagları Facebook’a eklediğini unutmamak gerekli.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top