Sosyal Medya

FBI Direktörü James Comey’in Gizli Twitter Hesabı Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta ABD’de oldukça ilginç bir durum yaşanmıştı. Sosyal medya üzerinde FBI ve CIA ajanlarının gizli hesaplarının olduğu, Twitter’ın bu konuyu bildiği halde sessiz kaldığı belirtilmişti.

Özellikle çok gizli konuşmaların ve mesajlaşmalarında yapıldığı iddia edilen bu Twitter hesaplarından, birinin James Comey’e ait olduğu iddia ediliyor. Gizmodo muhabirlerinden biri ciddi bir çalışmaya girişmiş. Az miktarda politik takipçisi bulunan ve hiç bir şekilde Tweet atılmamış @projectexile7 isimli bir hesap ortalığı karıştırdı. Gizmodo’nun bu hesabı açıklamasının ardından takipçi patlaması yaşanan hesapta hala bir etkinlik söz konusu değil. Gizmodo’dan Ashley Feinberg, Çarşamba akşamı yapılan bir sohbette bu bilgiyi edikten sonra ciddi bir araştırmaya iniyor. Bir iz bulan Feinberg, takiplerinin ardından @projectexile7 isimli hesaba ulaşıyor. FBI Direktörü James Comey’in 1997’de yarattığı fedaral bir programa ait olan twitter ismi sonucunda @projectexile7 isimli hesap ortaya çıkıyor.

FBI konu hakkında hiç bir görüşmeyi kabul etmezken, hesabın beğenilerinin hemen hepsi James Comey ve FBI hakkında. Elbette sosyal medya üzerinde fedaral ajanların olması oldukça doğalken, kullanıcılar bu hesabın James Comey’e ait olup olmadığı konusunda ciddi sorular yöneltiyorlar.

Bu traji komik durum nasıl sonlanır bilemiyoruz, ancak ABD halkı oldukça ilginç olaylara yoğunlaşmış durumda.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top