İnternet

FedEx Tarayıcılarda Flash Kullananlara Ödeme Yapacak

Tarayıcı teknolojilerinden kaldırılan Adobe Flash Player için oldukça farklı bir durum söz konusu.

Bildiğiniz üzere artık Chrome, Mozilla gibi tarayıcılar Adobe Flash Player desteğini kaldırdılar. Sadece özel izinler verilmesi durumunda Flash Player’ın aktif olması sebebiyle birçok oyun ve teknoloji firması oldukça zor zamanlar geçiriyor. Modası geçen ve oldukça eski olarak değerlendirilen Adobe Flash Player için FedEx ödeme yapmaya karar verdi. Dünya çapında nakliye ve lojistik alanında gerçekten büyük bir firma olan FedEx’in web sitesi olduğu gibi Flash içerikli olduğu için görüntülenme de ciddi problemler yaşanıyor. Firma sitesini değiştirip güncellemek yerine 5$’lık bir ödemeye hazırlanıyor. FedEx’den yapılan her 30$’lık alışveriş için firma size 5$ ödeme yapıyor. Böylelikle firma hem satış teşviğini arttırıp hemde sitesini yenilemeden işlerine devam etmeyi hedeflemiş görünüyor.

Adobe Flash Player’ın kaldırılmasının tek zararı elbette sadece FedEx’e olmadı. Özellikle web tabanlı oyun piyasasında birçok oyunda benzer şekilde bu sorundan etkilenmiş gibi görünüyor. FedEx’in bu durum için yaptığı açıklama;

“Sitemizi yenileyemediğimiz için, kullanıcılara şu anlık verdiğimiz rahatsızlığın bedeli olarak 5$ ödüyoruz” oldu. Adobe’un bu duruma sessiz kalması ise ciddi şekilde tepki görmesine sebebiyet verecek gibi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top