Oyun

Mass Effect Andromeda Tartışmaları Büyüyor

Mass Effect hayranlarının uzun zamandır beklediği oyun olan, Mass Effect: Andromeda konusundaki tartışmalar gitgide büyüyor.

Oyunu beğenen ve beğenmeyen kullanıcılar resmen ikiye ayrılmış durumda. Konu hakkında Reddit ve Mass Effect Facebook sayfasında ciddi kavgalar bile ortaya çıkmışken, profesyonel oyun inceleyen kullanıcılar oyunu beğenmediklerini belirtiyorlar. Oyun dünyasının kült yapımlarından olan Mass Effect’in yeni oyunu Andromeda, birçok Mass Effect fanı tarafından gerçekten beğenilmedi. Mass Effect 2 ve 3’te bulunan hikaye akışını bir türlü yakalayamayan oyuncular, oyunun hikayesinin bir türlü kendilerine sıcak gelmediğini belirterek isyan ediyorlar. Oyunun tek probleminin hikaye olmasıysa, aslında oyun dünyasının temel yapı taşlarının neye oturduğunu gösteriyor. İyi grafikler, sesler ve müzikler çoğu zaman oyuncuları oyuna bağlamak için yeterli gelmiyor belki de. Oyuna farklı perspektiflerden bakmaya çalışan oyuncular bile bu konuda oldukça kötü yorumlar yapıyorlar. Diğer taraftan oyunu gerçekten beğenenler özellikle, grafiksel manada yapılan yeniliklere ve gerçekçiliğe bayılmış haldeler. Oyunu beğenen kullanıcılar sadece hikayeden dolayı, oyuna düşük puan verilmesini çok büyük bir haksızlık olarak değerlendiriyorlar.

Oyunun yapımcılarıysa oyunu oldukça beğendiklerini ve mükemmel bir iş ortaya koyduklarını düşünüyorlar. Kısacası Mass Effect gibi kült bir oyun bile, oldukça acımasızca eleştirilebiliyor. Oyuna herhangi bir güncelleme gelmezse birçok oyunu iade etme hakkını kullanacak gibi duruyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top