İnternet

Microsoft Docs.Com Kullanıyorsanız Dikkatli Olun

Microsoft’un bulut teknolojisyle oluşturduğu Docs.com son derece hassas bir zamanda.

Birçok Microsoft kullanıcısının kullandığı Docs.com üzerinde yapılan son araştırmaya göre, birçok kullanıcı kişisel verilerinin çalınması durumuyla karşı karşıya kaldı. Kişisel verilerini saklama amacıyla kullanıcıların kullandığı Docs.Com üzerinden verilerin dünyada birçok kişiye sızdırıldığı düşünülüyor. Aslında bu durum sistemde herhangi bir açık bulunduğu için değil, tamamen kullanıcıların dikkatsizliğinden dolayı oluşuyor. Docs.com üzerinde bir veri kaydedildiği zaman otomatik olarak herkese açık olarak kaydediyor. Kullanıcıların herkese açık durumunu bana özel yada saklı olarak değiştirmesi gerekirken bu durumu unutuyorlar. Basit bir Google aramasında bile binlerce kişinin sosyal güvenlik, vatandaşlık, lisans numarası gibi bilgilerine ulaşılabiliniyor.

Bununla beraber yine birçok kullanıcı kredi kartı ekstresini Docs.com’da muhafaza ediyor. Konuyu ortaya çıkaran ZDNet isimli güvenlik firması Microsoft’a paylaşımlar konusunda kullanıcıları uyarması gerektiğini bildirdi.

Firma çok fazla bilginin tamamen kamuya açık olduğunu belirtirken, bilgi ve kişisel verilerin güvenliğinin önemli olduğu bir zamanda böyle bir durum birçok kişinin başını belaya sokabilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top