Bilgisayar

Microsoft, Office Sonunda İş Birliği Özelliğine Kavuşuyor.

Microsoft 2016 yılında Office 2016’yı çıkarttığında ortak çalışmalar yapan insanları tek bir projede birlikte çalışmasını istiyordu. İş birliği adını verdiği bu güncelleme ile birlikte 1 adet çalışmanın 2 kullanıcı tarafından online bir şekilde kullanılabileceğini söyledi.

İlk olarak Excel uygulamasında beta çalışmalarına başlayan Microsoft  çalışmanın iş birliği uygulaması ile birlikte kullanılabilmesi için dosyaların Microsoft’un çevrim için dosya depolama sistemine yüklenmesi gerekmektedir. böylelikle 2 çalışan bir konu üzerinde ortak çalışmalar gerçekleştirebilir.

Proje üzerinde ortak yazarlık özelliği kullanırken Kullanıcıların profil resmi excel uygulaması üzerinde görünecektir. Kullanıcıların üzerine tıkladığınız zaman onun hangi bölümü düzenlediğini veya proje üzerinde çalışma izinlerini düzenleyebileceğiniz bölümler bulunuyor.

Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte Office Programlarındaki çalışmalarınızı daha güvenli saklamak için otomatik olarak çalışmaların Microsoft’un bulut depolama sisteminde saklanacak.

Şuan için Office Insider Programının Hızlı çalma grubunun üyesi olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir, yakında zamanda bütün kullanıcılar için açılacak olan sistem ayrıca Mobil Platformlarındaki Microsoft Office programlarını destekleyecek.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top