Teknoloji

Palmer Luckey Facebook’tan Ayrıldı

Kickstarter projesiyle 2 milyar dolarlık bir şirketin sahibi olan ve ardından Facebook’a satan Palmer Luckey, Facebook’tan ayrıldı.

Oculus VR’ın yaratıcısı Palmer Luckey, Mart 2014’te Mark Zuckerberg’e sattığı Oculus VR’ın ardından Facebook’ta çalışmaya başlamıştı. Oculus projesinin başında, yarattığı teknolojiyi devam ettiren Palmer Luckey oldukça garip olaylara sebebiyet vermişti. Öncelikle Oculus ekibinin yavaş çalışması, ardından Anti-Hillary Clinton gruplarında çalışmalar düzenlemesi ve bunu inkar etmesinin ardından bir süre projeden uzaklaştırılmıştı. Bu hafta Oculus projesi için Facebook’un Micheal Hillman’ı bünyesine katmasının ardından bir mesaj yayınlandı.

Facebook yayınladığı mesajla;

“Palmer Luckey’in her zaman yanlarına olduğuna ve Oculus mirasını devam ettireceklerine, Palmer için iyi dileklerini ilettiler.”

Kısacası projelerden uzaklaştırılan Palmer Luckey, kovulmadan kibar bir şekilde işten ayrılmış oldu. Elbette sosyal medyadan tamamen kaybolan Palmer Luckey, artık hangi projeyi geliştirirse geliştirsin, Hillary Clinton hayranlarından gerçekten ciddi tepki görecektir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top