Sosyal Medya

Periscope Devri Her An Kapanabilir.

Mobil platformuna canlı yayın yapma özelliğini tanıştıran Periscope Kapanıyor mu ?  Çıktı andan itibaren bütün herkesiz eline telefonu alarak günlük hayatını yayınlaması ile birlikte birden popüler oldu ve daha sonra sırayla bütün sosyal medya uygulamalarına yayın yapma özelliği getirdiler.

Bazı kullanıcılar Periscope eğlence amaçlı sohbet amaçlı kullanırken bazıları ise amacı dışında kullanmaya başladı +18 videolar yayınlamak gibi birden fazla amaç dışı kullanıp periscope’un ipi çekme duruma kadar getirdi.

Sohbetli yayınlardan ziyade birden bire +18li yayınlara dönüşen uygulama yerini zamanında gece 12den sonra yayınlanan cine5 kanalına çevirdi. Son zamanlarda denetimi biraz eline alan Twitter uygulamayı bir nebze olsa da eski haline döndürmeye başlamıştı.

Tarafın açılan Marka ihlali davasını da kaybeden Twitter. Türkiye’de uygulaması her an kapatılabilir.

Dava metnini tam hali aşağıda yazılıdır.

“İhtiyati tedbir isteyen vekili, marka tecavüzüne esas teşkil eden davalı Twitter’e ait Periscope isimli mobil uygulama diger davalılara ait Ios ve Android işletim sistemleri üzerinden kullanıcılara ulaştırıldığını ve söz konusu mobil uygulamaya erişimin engellenmesini, ayrıca yine mobil uygulamaya ait web sitesi olan www.periscope.tv internet sitesine ve @periscopeco isimli twitter kullanıcısının da dava konusu tecavüzün yer bulduğu diğer kaynaklar olduğunu ve tedbiren erişime engelleme kararı verilmesini, ayrıca yine davalıların Periscope adı altında tüm reklam ve tanıtım çalışmalarının ihtiyati tedbir yoluyla önlenmesini talep etmiştir.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top