Teknoloji

PS4 Pro Sonunda 4K Oynatıcıya Kavuşuyor

Playstation 4 Pro kullanıcılarının en büyük derdi sonunda çözülme yoluna girdi. PS4 Pro’nun en büyük özelliği 4K video seçeneği sunacağıydı, ancak bilindiği üzere harddiske yüklenen 4K videoların açılmasında ciddi problemler yaşanıyordu. YouTube, Vimeo, Netflix vs. gibi portallardan 4K videolar izlenebilirken, Playstation 4 Pro’nun kendi media oynatıcısında ciddi problemler vardı.

Uzun zamandır güncelleme bekleyen PS4 Pro sahipleri sonunda istedikleri güncellemeye kavuşacaklar. USB ya da herhangi bir şekilde PS4 pronuza attığınız 4K videoları artık izleyebileceksiniz. Şu anlık PS4 pro sahiplerinin sadece MP4 formatındaki videoları izleyebilir olmaları durumu da yakında düzeltileceği bildiriliyor. Elbette güncellemelerin içerisinde sadece bu yok;

PSVR kulaklık desteği 1080p’ye alındı, HD VR düzenlemesi gerçekleştirildi. Güncellemenin gelmesiyle beraber birçok PS4 Pro sahibi durumdan memnun kalırken, güncellemenin henüz görüntülenemediği PS4 Pro’lar olduğu belirtiliyor. Sony kısa zamanda tüm cihazların güncellemeyi alacağını belirtiyor.

Elbette uzun zamandır beklenen güncellemenin biraz geç olsa da gelmesi herkesi memnun edecek gibi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top