Teknoloji

Rakipler, Trump’a Karşı Birleşti

Dünyanın teknoloji devleri, Donald Trump’a karşı tek yumruk oldular.

Geçtiğimiz günlerde Trump’ın onayladığı yasadan sonra birçok çevreci, ABD’de ayağa kalktı. Temiz Güç Planı isimli projenin aslında temiz enerjiyi yok sayması sebebiyle tepkiler büyürken dört büyük şirketten tepki geldi. Google, Amazon, Microsoft ve Apple’ın ortak yayınladıkları bildiride;

“Temiz Enerji Planı gibi güçlü temiz enerji ve iklim politikalarının yenilenebilir enerji kaynaklarını daha sağlam hale getirebileceğini ve iklim değişikliğinin bizi ciddi tehditlerle karşı karşıya bırakabileceğini, bunun karşısında Amerikan rekabet gücünün mücadele edeceğine inanıyoruz” mesajı vermesi dikkat çekti.

Microsoft ve Apple’ı bile biraraya getirmeye yeten bu durum ABD’de çok ciddiye alınıyor. Apple ve Google dünya çapında yenilebilir ve temiz teknoloji çalışmalarını yıllardır sürdürürken, Apple geçtiğimiz yıl 1,5 milyar dolarlık yatırımını temiz teknoloji için harcadı.

Facebook’un şu anda sessiz kalması tepkilere sebep olurken, Trump bu durumdan geri adım atacak mı ilerleyen günlerde belli olacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top