Bilgisayar

RX 500 Serisi İlk Defa Görüntülendi.

AMD firmasıının Fiyat / performans için ürettiği ve gayet iyi bir performans sunan RX 400 serisinin bir üst versiyonu 500 serilerinin ilk defa görüntülerine ulaşıldı. Bu sene 2 adet RX 500 serisi göreceğiz daha önceki haberimiz bahsettiğimiz gibi biri RX 400’ün izinden gidecek diğeri ise Fury X’i takip edecek.

Böylelikle Hem fiyat / performans  hem de yüksek performanslı ekran kartları ile piyasada bulunabilecek. AMD’nin politikası her zaman fiyat / performanslı ürünler ortaya koymak olmuştur. Bu politikası sayesinde her zaman AMD firmasını kendi ülkemizinmiş gibi sahiplenmişizdir. Sözüm babalarının paraları ile hava atan Intel’ci arkadaşları kapsamıyor.

Bu yeni görüntüler AMD RX 400 serisiyle hemen hemen aynı bir  referans tasarımını sahip olduğunu görüyoruz.

Soğutma bloğu ve fanları Rx 480 ile aynı gözüküyor. referans tasarımı soğutma sistemi rx 480 için biraz yetersiz gelse de kartın performansını pek fazla etkilemiyordu. Rx 500 serisinde ise bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum tabi Ekran kartı firmalarının kendi soğutma sistemleri daha başarılı olduğu için referans tasarımlı Rx 500’ler çıktığı zaman hemen acele etmeyin zaten 1 haftaya kadar Her markaya ait Rx 500’ler piyasada olacaktır.

Ekran kartımızın içine bakacak olursak ilk görülen farklılık PCB renginin değişikliği tahminen burada öncekinden daha farklı bir PCB kullanılmış. bobinler ve diğer parçalar Rx 480 serisiyle ayn yerlere konumlandırılmış.

Rx 500 serilerinin bu kadar erken gözükmesi beni biraz tedirgin etti. AMD Nvidia’ya cevap vermek için aceleme mi davranıyor gibi geliyor bana ?. umarım Vega mimarili Rx 500’ler hem bütçemize uygun hem de en azından 1070 performansı vermesini bekliyorum. Böyle devam ederse Nisan Ayında Rx 500’ler piyasada olacaktır diye düşünüyorum.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top