İnternet

Skype Kapanıyor mu ?

Zamanın Facebook’u olarak görülen MSN’nin yaratıcısı Microsoft 2011 yılında Skype satın alarak MSN devrine kapatmıştı. Tarihin derinliklerine karışan MSN bir çok kişiyi üzüntüye boğmuştu. MSN aramızda öyle bir yer edinmişti ki çıkarılması çok zor oldu. bütün dünya MSN üzerinden iletişim kuruyordu. Facebook’un gelişmesinin de MSN devrinin kapanmasında büyük bir rol oynadı.

Skype ile yenilikçi bir sohbet ortamı kuran Microsoft bir çok cihazına entegre etti. Microsoft ile büyümeye başlayan Skype yavaşça günlük kullanıma girmeye başlamıştı. Daha sonra daha da büyüyen Skpye iş görüşmelerinin yapıldığı bir platform haline bile geldi.

Bugün yapılan açıklamaya göre Londra ve Stockholm ofislerinin kapatılması kararı alındı.  Kararın amacını şöyle açıkladı Skype yetkilileri. Mevcut ofislerimizde küçültme yaparak hizmet gücümüzü arttıracağız şeklinde oldu.

Stockholm ve Londra’daki çalışanların bu kapatılma ile ilgi büyük bir şaşkınlık yaşadılar Microsoft kapatılan şirketlerdeki çalışanların mağduriyetlerinin giderileceği açıklandı. Londra ofisinin görevini Microsoft Londra ekibi üstlenecek.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top