İnternet

Türk Hackerlar Apple’ı Hacklememiş Olabilir

Geçtiğimiz hafta iCloud sistemine sızdığını iddia eden ve Apple’a şantaj yapan Turkish Crime Family ekibine Apple yanıt verdi.

Apple’ı hacklediklerini iddia eden ve ellerinde iCloud şifreleri olduğunu belirten Turkish Crime Family ekibi Apple’dan 100.000 dolarlık iTunes hediye kartı veya 75.000 dolarlık Bitcoin istemişti. Apple bunun karşılığı olarak istediklerini yayınlayabileceklerini belirten bir yanıt atmıştı. Turkish Crime Family ekibi istenilenlerin verilmemesi durumunda iCloud hesabına bağlı cihazları sileceğini belirtse de Apple ve Turkish Crime Family ekibi bu durum hakkında iki yeni açıklama yaptılar.

Turkish Crime Family açığı YouTube üzerinden yayınlamış, Apple hemen videonun silinmesini sağlamıştı. Akıllara iCloud’da yeni bir açık olup olmadığı düşerken, Apple konu hakkında bir açıklama yaparak;

“Sızmanın üçüncü parti yazılım içeren uygulama ve websitelerinden kaynaklı olduğunu belirtmiş, çalınan hesapların önemsiz olduğunu vurguladılar. Bu konuda yerel kolluk güçleriyle çalıştıklarını belirten Apple, kullanıcıların hacklenmemesi için iki aşamalı güvenlik uygulaması kullanması gerektiğini” belirtti.

Bu konu nereye varacak bilinmiyorken, sizlerde Apple hesaplarınız konusunda dikkatli olun.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top