İnternet

Turkish Crime Family Üyesi Londra’da Tutuklandı

Apple’a şantaj yapan Türk hacker grubu bir sürü önce Apple’dan 100 Bin dolar fidye talep etmişti. Parayı vermezler ise İos cihazlarındaki bütün verileri silmek ile tehdit etmişti . Ortada bir siber saldırı yoktu fakat Turkish Crime Family Apple’ı sadece tehdit etmişti.

Ortada sadece Apple’a blöf yaparak tehdit yolu ile para almak isteyen Turkish Crime Family.

Türkish Crime Family Grubuna bağlı olduğu düşünülen 20 yaşındaki üyesini tutuklayan Ulusal Suç Ajansı grubun üyesini 15 yıldan fazla bir hapis beklediğini açıkladı. İngiliz hükûmetinin koyduğu yasalar gereğince tehdit içerikli siber saldırılar ve siber saldırılar düzenleyerek devletin işleyişini bozmak İngiltere’de büyük bir suçtur. Bilgisayar kullanım yasalarını ihlal ettiği anlaşılan bir gencin evine düzenlenen operasyonda yakalanan suçlu şimdilik hapiste bekletiliyor.

Şantaj sonrası Apple hiç bir güvenlik ihlalinin olmadığının ve konu hakkında yetkililer ile birlikte çalıştıklarını belirtmişti. Grubun şuan için tek faaliyeti Londra üzerinde şuan da İngiltere güvenlik güçleri grubu her yerde arıyor ve yakın zamanda baskınlara başlayacağını belirtti.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top