Mobil

Whatsapp Sahte Değerlendirme Satın Aldı İddiası

Bilinen en meşhur mesajlaşma uygulaması Whatsapp ciddi bir suçlamayla karşı karşıya kaldı. Android ve iOS’da oldukça popüler olan Whatsapp’ın Facebook’a satılmasının ardından birçok değişiklik gerçekleştirilmişti. Özellikle son güncellemelerde birçok kullanıcının tepkisiyle karşı karşıya kalan Whatsapp’ın gelen negatif değerlendirilmelerinde ciddi bir artış yaşanmıştı.

Büyük firmaların kimi zaman gelen negatif değerlendirme ve şikayetleri altta bırakma amaçlı sahte değerlendirme satın aldıkları belirtiliyor. 4.4 puanla seyreden Whatsapp’ın bu durumu yükseltme ve tekrar iyi yorum alabilme amaçlı yaptığı iddia edilen sahte değerlendirmeleri, birçok kullanıcı tarafından tespit edilmiş durumda.

Whatsapp’ın 1 Şubat 2017 – 23 Mart 2017 tarihinde aldığı tüm değerlendiremeler içerisinde oyun kelimesi geçen ve 5 yıldız puan veren tam 2000 yorum bulunuyor. Bu değerlendirilmelerin hepsinin sahte olduğuysa kullanıcıların bot olmasından belli oluyor. Aralık 2016’da içinde oyun kelimesi geçen sadece 100 kullanıcı olması bir anda artışın sebebinin ne olduğunu gözler önüne seriyor.

Whatsapp durumu kesinlikle reddetsede bu sefer ciddi şekilde köşeye sıkışmış durumda. Facebook durumu Google’a bildirmiş durumda. Elbette ceza alıp almayacakları henüz belli değil ancak, bilinen bir şey varsa o da birçok kullanıcı artık Whatsapp’dan memnun değil.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top