Bilgisayar

Windows 10 Beta Tester Sayısı 10 Milyonu Aştı

Dünyanın en büyük yazılım devi için oldukça sevindirici bir haber paylaşıldı. Microsoft’un Windows 10 için açtığı insider ekibi, gönüllü kadrosuyla bugüne kadar ki en büyük gönüllü kadrosu sayısına ulaştı. Insider ekibinin sayısı 10 milyon kullanıcıyı aşmış durumda.

Microsoft Windows 10 şu ana kadar çıkmış olan en başarılı Windows sürümü olmasıyla beraber, geliştirici ve test ekibinin tamamen gönüllülerden oluşuyor olması şirketin popüleritesinin dünya çapında hangi aşamaya ulaştığını gösteriyor. Insider ekibi Windows 10 sürümlerine tamamen ücretsiz olarak erişebilirken, işletim sistemini inceleyip bu konuda geliştirilmesi yönünde telkinlerde bulunuyorlar. Aslına bakarsanız hala geliştirilme aşamasında bulunan Windows 10’un stabil versiyonlarını kullanmıyoruz. Windows 7 ve Windows 8 sürümlerinden ücretsiz olarak güncellenmesiyle beraber popüler hale gelen Windows 10 için şu anda dünya çapında birçok kişi işletim sistemini geliştirmek için çabalıyor. Aktif olarak 400 milyon kişinin Windows 10 kullanmasının yanında Insider ekibinde bulunan 10 milyon kişi Microsoft’u oldukça mutlu etmiş halde.

Insider’ı Türkiye’de kullanan gönüllülerin tek problemi sürekli gelen güncellemeler sebebiyle, adil kullanım kotalarının düşüşü. Ayrıca belirtmek gerekli Microsoft işe alım süreçlerin de Insider ekibine mutlaka bir göz atıyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top