Teknoloji

Yamaha 4K Uyumlu Uydu Alıcılarını Duyurdu

Teknoloji dünyasının vazgeçilmezlerinden olan televizyonlar için Yamaha yeni uydu alıcısını duyurdu. RX-V serisi yeni uydu alıcıları 4K ve Bluetooth destekli.

Yahama’nın ürettiği Bluetooth ve 4K destekli yeni uydu alıcıları RX-V serisi oldukça farklı bir deneyim sunacak gibi. Geçtiğimiz yıllarda bir alt modelinin özellikle tablet ve bilgisayar destekli olmasının ardından 4K görüntü kalitesine ne zaman geçeceği tartışılan Yamaha’nın yeni uydu alıcıları aynı zamanda Bluetooth’la görüntü aktarabilir olacak. Cinema 3D destekli ve BlueRay oynatıcılı cihazlar birçok sinema sever tarafından tercih edilebilir olacak. Bu seride dört model çıkaran Yamaha’nın cihazı;

Spotify, MusicCast, Tidal, Deezer, Air Play gibi programları Wi-Fi bağlantısı sayesinde destekleyeceği belirtiliyor. Eski modelleriyle HDMI ve bağlantı noktası aynı olan uydu alıcının içerisinde birde 5+1 ses sistemi var. Hem internet hemde televizyon amacıyla kullanılabilecek uydu alıcının çıkış tarihi RX-V383 ve RX-V483 için Nisan ayı olarak belirtiliyor. RX-V683 ve RX-V583 için çıkış tarihi Mayıs ayı olacak. Bununla beraber cihazın fiyatları bir parça pahalı olabilir.

 

RX-V383: 300$
RX-V483: 450$
RX-V583: 550 $
RX-V683: 650 $
gibi fiyatlardan satılacak. Aslında tüm modeller arasında en bariz fark sadece ses desteği. Türkiye’de epey pahalı olacak gibi görünen cihazların ne zaman satışa çıkacağı henüz belli değil. Cihazların ev ortamında kullanıldığı gibi stüdyo ortamında da kullanılması ve pazarlanması bekleniyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top